Není to tak časté, ale někdy se může stát, že vám na live chatu píše někdo, od koho si to nepřejete. Z pravidla se jedná o různé nevhodné zprávy, nebo třeba i spamové zprávy. 

Tyto zprávy nejsou žádoucí. Mohou vaší podporu obtěžovat a znepříjemňovat ji práci. Z toho důvodu jsme přidali, do nastavení live chatu, možnost blokování konkrétní IP adresy. Díky této funkci si můžete IP adresu dané osoby přidat na tzv. blacklist, aby vám obtěžující zprávy nadále nechodily. 

Jak zablokovat IP adresu 

Konkrétní IP adresu osoby, která vám píše, vidíte vždy v detailu live chatu. 

Otevřete si tedy detail live chatu. Nyní vpravo, tam kde máte základní informace o zákazníkovi a další pluginy, vidíte IP adresu osoby a tlačítko Blokovat IP. 

Pokud jste si jistí, že si přejete tuto IP adresu přidat na blacklist, klikněte na tlačítko Blokovat IP

Dále se vás váš internetový prohlížeč zeptá, zda určitě chcete IP adresu blokovat – tuto informaci potvrďte. (Hlášky se mohou lišit podle jednotlivých prohlížečů.)  

Jakmile vše potvrdíte, adresa se obratem zablokuje. 

Nyní vpravo uvidíte červenou hlášku o tom, že IP adresa je blokována. K dispozici máte i přesný datum a čas, kdy byla IP adresa zablokována. 

Přímo v detailu live chatu se vám zobrazí poznámka, že byla IP adresa blokována a uvidíte zde i kým byla zablokovaná. 

Takto zablokovaná osoba, vám už nemůže posílat další zprávy. Navíc, jakmile osoba provede aktualizaci stránky (prohlížeče), možnost live chatu se ji úplně skryje a nebude se ji zobrazovat. A to platí i v případě opakované návštěvy vašeho webu. 

Jak IP adresu odblokovat? 

Zajisté může nastat i situace, kdy budete potřebovat danou IP adresu odblokovat. Odblokování provedete velmi jednoduše v nastavení vašeho live chatu. 

V levém spodním rohu aplikace klikněte na ikonu ozubeného kolečka pro Nastavení, a vyberte live chat, kde si přejete provést editaci. 

Nyní v horní nabídce klikněte na Blokované IP

Zde už uvidíte seznam všech IP adres, které máte blokované. U každé IP adresy opět vidíte – kdo ji zablokoval, datum od kdy je v blokaci a číslo ticketu, kde blokace proběhla.

V případě potřeby se můžete přes číslo ticketu jednoduše prokliknout do detailu konkrétního live chatu. 

A pokud jste IP adresu zablokovali omylem, nebo ji prostě chcete/potřebujete odblokovat, provedete to jednoduše kliknutím na tlačítko Smazat

Během následujících 10 minut bude daná IP adresa opět v pořádku odblokovaná a live chat bude pro tuto osobu opět k dispozici. 

Narazili jste na nějaké nesrovnalosti? Napište nám na info@supportbox.cz a my vám moc rádi pomůžeme. Děkujeme.