Víte, že v SupportBoxu můžete jednoduše přeměnit konverzaci se zákazníkem na live chatu na Nový ticket, který pak můžete delegovat třeba kolegovi?

K čemu je to dobré?

Na příklad, zákazník vám napíše na live chat dotaz na dostupnost zboží. Zjistíte, že poptávané zboží nyní nemáte na skladě, ale nabídnete klientovi, že jakmile dostupné bude, dáte mu zprávu. Funkce se hodí i v případě, kdy vám zákazník zanechá na chatu offline zprávu. 

Celou komunikaci z live chatu si můžete jedním kliknutím pohodlně přidat jako Nový ticket. Ten můžete rovnou delegovat na kolegu, který má dostupnost na starosti. Kolega v ticketu, ve vámi určené schránce, uvidí odkaz na komunikaci z chatu.

Praktické, že? Pojďme se podívat, jak na to.

Vytvoření Nového ticketu z online zprávy na live chatu 

Vpravo dole pod okénkem komunikace online chatu naleznete ikonku obálky. Pro vytvoření ticketu na ikonku klikněte.

Otevře se vám nabídka pro detaily o ticketu. Jako první vyberte schránku, do které se má ticket přiřadit.

Ve druhém políčku máte nabídku operátorů, kterým můžete ticket z chatu rovnou přidělit. Nabídka operátorů se vám zde vždy aktualizuje podle pravomocí konkrétních operátorů ve vámi zvolené schránce. 

Dále vyplňte předmět ticketu.

Upozornění: Tento předmět a stejně tak i text, kterým ticket popíšete, může vidět i zákazník, a to v případě, že na nový ticket odpovíte. Ideální je třeba Dotaz na zboží, Dotaz od klienta a podobně.

V dalším poli zadejte e-mail na zákazníka. No a v posledním políčku napište text samotného ticketu – doplňující informace, nebo shrnutí zadání.

Pokud budete mít rozepsaný Nový ticket, ale mezitím vám napíše jiný klient, nebo se budete muset překliknout jinam, nemusíte mít strach, že by se vám údaje smazaly. SupportBox si bude vše pamatovat a jakmile se k vytváření Nového ticketu z live chatu vrátíte, budou všechny dosud vyplněné informace čekat na dokončení.  

Pokud máte v Chování vašeho live chatu nastaveno, že se ptáte uživatelů na jejich kontaktní údaje i když jste online, automaticky se vám tyto údaje při vytváření Nového ticketu předvyplní. 

Po vytvoření ticketu se vám zobrazí informace o vytvoření nového požadavku se shrnutím důležitých informací.

Nový ticket se zobrazí jako nová zpráva ve vybrané schránce, do které jste ticket přiřadili.

Po rozkliknutí vidíte všechny dostupné informace, tedy e-mail klienta, předmět i text ticketu.

Najdete zde také odkaz na kompletní komunikaci z online chatu se zákazníkem, takže si můžete vy nebo kolega, pohodlně dohledat vše, co se s klientem řešilo. Kolega musí mít pravomoce k chatu, aby se k záznamu dostal.

No a to je celé, žádná věda to není, ale ušetří to mnoho práce, dohledávání, a zabrání případným zmatkům v komunikaci s kolegy, nebo i samotným klientem.

Dále už s ticketem pracujeme jako s běžnou zprávou. 

Vytvoření Nového ticketu z offline zprávy na live chatu

Vytvoření Nového ticketu z live chatu zajisté oceníte v případě, kdy zrovna nejste na live chatu k dispozici a zákazník vám zanechá na live chatu offline zprávu.

Princip je úplně stejný jako když vytváříte Nový ticket z klasické online zprávy.

U offline zprávy se vám automaticky předvyplní všechny údaje, které zákazník do offline zprávy vyplní (e-mailová adresa, telefon, znění zprávy).

A vy si už jen vyberete schránku, do které si přejete Nový ticket z live chatu umístit, zvolíte si kolegů, kterému se má ticket přidělit a doplníte si předmět. 

Poté už stačí jen kliknout na zelené tlačítko Vytvořit ticket a máte hotovo. 

Pokud je vám cokoliv nejasné, neváhejte se zeptat, rádi pomůžeme.