Zvukové notifikace pro operátora jsou nezbytně nutné. V momentě, kdy je operátor online, musí být na nově příchozí live chaty a zprávy upozorněn okamžitě. 

Ovšem můžete nastavit ještě jeden typ upozornění a sice zvukové notifikace pro vaše zákazníky. V praxi to znamená, že i vaši zákazníci mohou být upozornění na novou zprávu od vás nejen graficky (červené kolečko s počtem nových zpráv), ale také zvukově. 

Jak nastavit zvukové notifikace pro zákazníky

Zvukové notifikace se nastavují pro každý live chat zvlášť. 

V levém spodním rohu aplikace klikněte na ikonu ozubeného kolečka pro Nastavení a vyberte live chat, kde si přejete notifikace nastavit. 

Nyní z nabídky horních záložek vyberte Chování a klikněte na ni.

Na stránce nyní najděte položku Zvukové oznámení pro zákazníka. Zde už si můžete sami nastavit možnosti Ano / Ne podle toho, zda notifikace chcete zákazníkům dopřát, či nikoliv. 

Ve výchozím stavu je vždy nastavena možnost Ano. 

Změny potvrďte kliknutím na tlačítko Upravit a máte hotovo. 

SupportBox tip: Určitě se podívejte na další možnosti nastavení vašeho live chatu v záložce Chování

Notifikace z pozice zákazníka

Nutno podotknout, že vámi zvolená a nastavená možnost notifikací není trvalá. Respektive váš zákazník si může kdykoliv nastavení zvukových notifikací sám vypnout/zapnout podle jeho preferencí. 

Změnu nastavení notifikací může provést kliknutím na ikonu „hamburgeru“ na úvodní obrazovce live chatu. Nehledě na to zda jste zrovna online / offline.

Zákazník má ikonu „hamburgeru“ k dispozici i kdykoliv během probíhající  komunikace. A opět nezáleží na tom, zda komunikace probíhá v reálném čase, nebo vám zákazník píše offline zprávu. Nastavení má klient k dispozici vždy a všude. 

Pokud je přepínač pro nastavení zvuku zelený, zvukové notifikace jsou zapnuté. 


Červený přepínač pak značí vypnuté zvukové notifikace. 

Narazili jsme na nejasnosti? Napište nám na info@supportbox.cz a moc rádi vám pomůžeme a vše upřesníme.