Volá-li či píše-li vám váš klient SMS, určitě vám v tu chvíli velmi pomůže, budete-li mít jeho jméno ihned zobrazeno. SupportBox vám umožňuje napojit si váš libovolný systém a na základě telefonního čísla volajícího identifikovat.

Propojení naleznete v nastavení schránky (pro každé telefonní číslo si jej můžete nastavit jinak). V levém menu vyberte telefon, u kterého chcete propojen nastavit. Klikněte na jeho název a nastavte hodnotu „URL pro získání jména volajícího“.

Jako URL můžete vložit URL jakéhokoliv serveru. Berte na vědomí, že zástupný znak [PHONE_NUMBER] bude nahrazen číslem jež vám právě volá či píše SMS. Příkladem správně nastavené URL je například „https://domena.cz/script.php?cislo=[PHONE_NUMBER]“.

Ukázka skriptu jak může vypadat na serveru 

<?php

header('Content-type: application/json');
if ($_GET['phone'] === '+4207755123456') {
    $data = ['name' => 'Jan Novák'];
} elseif ($_GET['phone'] === '+420775000000') {
    $data = ['name' => 'Božena Nováková'];
} else {
    // telefonni cislo nebylo nalezeno
    $data = [];
}

echo json_encode($data);

Vzorové scripty pro napojení libovolné aplikace naleznete ke stažení zde: http://supportbox.cz/download/supportbox_identify.zip

Správně nastavené propojení se projeví v nových ticketech, pro staré tickety se toto nastavení nepromítne. Zobrazení jména je na několika místech. A to v levém menu ihned při identifikaci nového hovoru, ve výpisu hovorů a v detailu samotného hovoru.

Rádi vám s nastavením pomůžeme.