Testovat v bublině (okně live chatu) je možné pouze v případě, že je chatbot aktivní. 

Aktivovat ho můžete v záložce Chatbot - klikem na tlačítko Aktivovat.

V případě že je chatbot již aktivní, svítí vedle Návodu zeleně Aktivní.

Upozornění: V případě že máte live chat nasazen na vašich webových stránkách bude se chatbot zobrazovat i tam. Z tohoto důvodu doporučujeme pro test vytvořit nový Live chat - např. Chat test a do něj překopírovat daného chatbota. Pokud máte chatbota již vytvořeného na vaší ostré verzi Livechatu a obsahuje již hodně tříd (témat), dejte nám vědět, překopírování vám rádi zajistíme my. 

Samotné testování je pak možné přes testovací rozhraní live chatu. Nejprve je nutné přes ozubené kolečko, vybrat požadovanou schránku live chatu

Poté v nastavení daného live chatu na záložce Všeobecné kliknout na tlačítko Vyzkoušet on-line

V novém okně se automaticky otevře testovací stránka. (v případě malé obrazovky doporučuji zascrollovat až dolů). 

Po kliku na chatovací bublinu se otevře okno chatu. Jeho vzhled a chování lze nastavit zde.

Doporučuji se v horním pravém rohu přepnout do stavu on-line (tj. šoupátko doprava - zabarví se zeleně) ať nemusíte stále dokola vyplňovat kontaktní údaje při testování. 

Poznámka:
Pro testování chování chatbota v závislosti na stavu operátora se po otestování fungování chatbota přepněte do stavu off-line.

Nyní již lze do textového pole psát dotazy. Situace, které mohou nastat:

  • chatbot zná odpověď, tj. odpověď se zobrazí v chatovacím okně
  • chatbot nezná odpověď v chatovacím okně se odpověď nezobrazí a konverzace se zobrazí jako nová ve feedu live chatu, kde na ni může operátor reagovat
  • zákazník napíše pouze pozdrav (např. Dobrý den, Zdravím, Krásný den přeji …) po dobu jedné minuty čekáme na další zprávu. Po jejím napsání zodpoví chatbot zprávu. Pokud odpověď nezná, předá operátorovi. Pokud uplynula minuta, opět se předá operátorovi. Tzn. konverzace se zobrazí ve feedu live chatu.

V případě že chatbot nezná odpověď a přepojí na oporátora, již se znovu nezapne. Je tedy třeba pro další testování kliknout na tlačítko Tvářit se jako nový uživatel.