Máte e-mailovou schránku na Endrora.cz?

Veškerá pošta, která na Vaši doménu přijde je vždy přeposlána na danou emailovou adresu, kterou jste si u Endory vytvořili. Toto řešení má výhodu ve své jednoduchosti. Nevýhoda je, že poštu na dané doméně nemůže používat více lidí najednou (např. honza@mojedomena.cz a pepa@mojedomena.cz).

SupportBox je tu od toho, aby vám tuto práci umožnil – přesměrujte si do něj svůj e-mail a vše budete mít přehledně k dispozici pro celý svůj tým.

Jak postupovat krok za krokem

Přihlašte se do správy vaší domény.

V administraci klikněte v levém horním rohu na položku Přehled domén.

Najděte doménu, u které je váš e-mail k přesměrování.

V pravém menu u Přehledu domén pak vyberte ikonku s nápisem E-maily.

Na stránce, která se vám načte, sjeďte kurzorem níže a najděte políčko pro vložení e-mailu k přesměrování:

Zadejte e-mailovou adresu, kterou vám SupportBox poslal ve zpávě (první zpráva v SupportBoxu). Klikněte na Přesměrovat a je to hotové!

Podařilo se zprávy v pořádku přesměrovat? 

Kontrola příchozích zpráv – zkuste z vašeho nebo jiného mailového účtu poslat zprávu na e-mail, který jste právě přesměrovali. Měla by dorazit do SupportBoxu – po obnovení  vašeho prohlížeče (zmáčkněte najednou klávesy CTRL a R) ji pak uvidíte mezi příchozími.

Důležitý krok na závěr – nastavení odesílání 

Nyní máte v pořádku přesměrování zpráv do SupportBoxu. Aby vaše odpovědi chodily zcela v pořádku také všem vašim klientům a nepadaly jim například do spamu, je potřeba mít nastavenou jednu z těchto možností odesílání: 

  • Nový SMTP SupportBox (doporučujeme) – odesílání skrze naše poštovní servery. Na doméně je ale nutné mít nastavený SPF a DKIM záznam, který bude potvrzovat, že máme právo vaše e-maily odesílat.
  • Vlastní SMTP – odesílání skrze vaše poštovní servery. V SupportBoxu je potřeba mít vyplněné nastavení vašeho vlastního SMTP.
  • Gmail / G Suite SMTP – pokud využíváte Gmail nebo G Suite můžete využít odesílání přes server Google nastavením vlastního SMTP pro Gmail / G Suite pomocí autorizace Google OAuth 2.0