Napojit váš e-mail, který máte na Český-hosting.cz na SupportBox je snadné

Jak na přesměrování 

Přihlašte se na https://muj.cesky-hosting.cz/

Uvidíte před sebou takovouto tabulku – klikněte na Přehled a správa domén:

U domény, u které máte svůj e-mail, který budeme přesměrovávat. Mezi ikonkami vpravo klikněte na čtvrtou v pořadí – E-maily.

Před sebou uvidíte článek s názvem Změna nastavení emailové schránky.

Zkopírujte adresu, kterou vám vygeneroval SupportBox a vložte jí do největšího políčka – Adresy pro přesměrování.

Podle vašich preferencí pak můžete zaškrtnout Nechat kopii na serveru.

Nezapomeňte vše uložit zmáčknutím tlačítka Změnit nastavení!

Pro správnou funkci přesměrování musíte mít ve schránce dostatek volného místa, aby schránka mohla zprávu zpracovat a následně přeposlat.

Doporučujeme vše otestovat –  budete tak mít stoprocentní jistotu, že je vše tak, jak má být.

Podařilo se zprávy v pořádku přesměrovat? 

Kontrola příchozích zpráv – zkuste z vašeho nebo jiného mailového účtu poslat zprávu na e-mail, který jste právě přesměrovali. Měla by dorazit do SupportBoxu – po obnovení  vašeho prohlížeče (zmáčkněte najednou klávesy CTRL a R) ji pak uvidíte mezi příchozími.

Důležitý krok na závěr – nastavení odesílání 

Nyní máte v pořádku přesměrování zpráv do SupportBoxu. Aby vaše odpovědi chodily zcela v pořádku také všem vašim klientům a nepadaly jim například do spamu, je potřeba mít nastavenou jednu z těchto možností odesílání: 

  • Nový SMTP SupportBox (doporučujeme) – odesílání skrze naše poštovní servery. Na doméně je ale nutné mít nastavený SPF a DKIM záznam, který bude potvrzovat, že máme právo vaše e-maily odesílat.
  • Vlastní SMTP – odesílání skrze vaše poštovní servery. V SupportBoxu je potřeba mít vyplněné nastavení vašeho vlastního SMTP.
  • Gmail / G Suite SMTP – pokud využíváte Gmail nebo G Suite můžete využít odesílání přes server Google nastavením vlastního SMTP pro Gmail / G Suite pomocí autorizace Google OAuth 2.0

SupportBox tip: Pokud se rozhodnete pro nastavení vlastního SMTP, bude se vám hodit náš návod Nastavení vlastního SMTP pro Český  hosting.

Je vám něco nejasného? Napište nám a my vám rádi pomůžeme.