Přesměrování vašich e-mailů z Eboly.cz do SupportBoxu je snadné.

Jak postupovat

Přihlašte se do administrace vašeho hostingu na Ebole – na této stránce: https://admin.ebola.cz/.

V levém menu vyberte položku E-mailové účty a podpoložku stejného jména – E-mailové účty:

Pokud teprve zakládáte novou e-mailovou schránku, můžete si jej rovnou nastavit jako typ Předat dál – do spodního okénka Předat komu pak vepište adresu, kterou vám vygeneroval SupportBox u vaší schránky:

Pokud již e-mailovou schránku máte, vyberte v přehledu e-mailových schránek tu, u které chcete tuto úpravu a klikněte na ikonku čtverečku s tužkou:

V následujícím okně si rozklikněte nabídku Zaslání kopie e-mailu:

Vepište sem adresu, kterou vám vygeneroval SupportBox. Můžete vepsat také více příjemců, každého uveďte na samostatném řádku.

Nezapomeňte nakonec uložit.

Podařilo se zprávy v pořádku přesměrovat? 

Kontrola příchozích zpráv – zkuste z vašeho nebo jiného mailového účtu poslat zprávu na e-mail, který jste právě přesměrovali. Měla by dorazit do SupportBoxu – po obnovení  vašeho prohlížeče (zmáčkněte najednou klávesy CTRL a R) ji pak uvidíte mezi příchozími.

Důležitý krok na závěr – nastavení odesílání 

Nyní máte v pořádku přesměrování zpráv do SupportBoxu. Aby vaše odpovědi chodily zcela v pořádku také všem vašim klientům a nepadaly jim například do spamu, je potřeba mít nastavenou jednu z těchto možností odesílání: 

  • Nový SMTP SupportBox (doporučujeme) – odesílání skrze naše poštovní servery. Na doméně je ale nutné mít nastavený SPF a DKIM záznam, který bude potvrzovat, že máme právo vaše e-maily odesílat.
  • Vlastní SMTP – odesílání skrze vaše poštovní servery. V SupportBoxu je potřeba mít vyplněné nastavení vašeho vlastního SMTP.
  • Gmail / G Suite SMTP – pokud využíváte Gmail nebo G Suite můžete využít odesílání přes server Google nastavením vlastního SMTP pro Gmail / G Suite pomocí autorizace Google OAuth 2.0

SupportBox tip: Pokud se rozhodnete pro nastavení vlastního SMTP, bude se vám hodit náš návod Nastavení vlastního SMTP pro Ebola.cz.

Rádi vám pomůžeme, zkontrolujeme, opravíme – dejte nám vědět!