Pokud chcete, aby vaše zprávy v pořádku odcházely adresátům prostřednictvím vašich poštovních serverů, je potřeba nastavit ve vašem SupportBoxu vlastní SMTP (Simple Mail Transfer Protocol).

Pro každou vaší schránku, kterou máte v SupportBoxu přidanou, je potřeba nastavit SMTP zvlášť. A nezapomeňte, že funkčnost je mimo jiné ovlivněna také správnými přihlašovacími údaji nebo heslem. 

Nastavení vlastního SMTP není povinné. Pokud se vám do nastavení nechce, jednoduše využijte odesílání prostřednictvím našich poštovních serverů → Nový SMTP SupportBox. Pak je ale důležité mít nastaven na doméně SPF a DKIM záznam.

Kde získat potřebné informace k nastavení

Veškeré podklady k nastavení vlastního SMTP by vám měl dát k dispozici váš poskytovatel poštovních serverů. Pokud máte vaše poštovní servery u Microsoftu, je dobré obrátit se přímo na ně. 

Porty a zabezpečení pro nastavení SMTP pro Outlook.com a Office 365  

Nejpoužívanější port, které Outlook.com a Office 365 podporuje, je port 587. Pro zabezpečení doporučujeme protokol STARTTLS.

Ověřené kombinace 

  • Server: outlook.office365.com nebo smtp.office365.com
  • Port: 587
  • Zabezpečení: STARTTLS

Kde v SupportBoxu nastavit Vlastní SMTP

Nastavení SMTP najdete vždy u nastavení vaší konkrétní e-mailové schránky.

Klikněte na ozubené kolečko v levém spodním rohu aplikace a vyberte schránku, u které chcete vlastní SMTP nastavit. 

V horní listě vyberte záložku SMTP a zaškrtněte možnost Vlastní SMTP.

Následně se vám zobrazí políčka pro vyplnění údajů k nastavení vlastního SMTP. 

Nastavení nezapomeňte Uložit

Je SMTP nastaveno správně? 

Správné nastavení SMTP si můžete ověřit odesláním testovacího e-mailu. Pokud se zpráva bez problému odešle a dorazí adresátovi, máte vše nastaveno správně.

V případě, že se vám zprávu nedaří odeslat, doporučujeme nejprve zkontrolovat správnost vašich přihlašovacích údajů včetně hesla. Dále pak můžete postupovat dle našeho článku Zprávu se nepodařilo odeslat.

Podrobný návod na propojení SupportBoxu a Outlooku naleznete v naší nápovědě → Přesměrování pro Outlook 2007 nebo Přesměrování z Outlooku.

Nevíte si rady? S nastavením vám rádi pomůžeme, nebojte se na nás obrátit.