Z důvodu zvyšování kvality doručitelnosti u zpráv, které odesíláte z našeho systému, jsme nasadili na naše servery změnu, která nebude dále dovolovat posílání e-mailových zpráv z neautorizovaných domén. Týká se to zejména freemailových služeb typu Seznam.cz, Gmail.com.

Technicky už tedy nebude možné odesílat zprávy z freemailových schránek přes náš SMTP server, protože u nich nelze nastavit SPF, či DKIM záznam.

Nastavení SPF a DKIM záznamů je důležité a výrazně zvyšuje doručitelnost vašich zpráv. Naopak, pokud toto nastaveno není, jsou zprávy častěji vyhodnocovány jako SPAM a tudíž je poškozován náš odesílací server a snižuje se tak doručitelnost jak vám, tak také ostatním našim klientů.

Abyste i nadále mohli bez problému odesílat vaše zprávy, výrazně jste zvýšili jejich doručitelnost a zároveň jste nijak nepoškozovali naše servery, je nutné si všech vašich freemailových schránek nastavit vlastní SMTP

Obecný návod pro nastavení vlastního SMTP

Nastavení SMTP najdete vždy u nastavení vaší konkrétní e-mailové schránky.

Návody na nastavení SMTP pro konkrétní freemail

Zvolte si pro vás nejlepší možnost nastavení a upravte si nastavení vašich schránek na freemailových doménách, abyste i nadále mohli bez problému odesílat vaše zprávy. 

Pokud by bylo cokoliv nejasného, neváhejte nám napsat, rádi vám pomůžeme a vše upřesníme.