Jestliže jste se rozhodli mít vaši zákaznickou péči přehledně pod jednou střechou ve vašem SupportBoxu, poradíme vám, jak si snadno můžete aktivovat mimo e-maily a live chat také telefony.

K napojení telefonů je potřeba mít nasazen telefonní systém OptimCall od brněnské firmy OptimSys. Aplikace vám umožní přehlednou práci s hovory a zároveň tak máte k dipozici nespočet užitečných funkcí – nahrávání hovorů, přesměrování podle pravidel a mnoho dalšího.

Jakmile tedy budete mít systém OptimCall zprovozněný, můžete se pustit do aktivace telefonů v SupportBoxu.

Nastavení telefonů v SupportBoxu

Jestliže v levém menu pod výpisem schránek vidíte telefony – můžete se pustit do aktivace.

V levém menu pod výpisem vašich Schránek a Chatů uvidíte Telefony – klikněte na + Přidat telefon.

Zobrazí se vám tabulka s políčky, které je potřeba vyplnit. Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*).

 • Název telefonu – Název telefonu slouží čistě pro vaše interní potřeby. Název se vám bude zobrazovat jen ve vašem SupportBoxu v levé nabídce pod výpisem schránek. Nejčastěji zde zákazníci vyplňují telefonní číslo bez předvolby ve formátu 123 456 789.
 • Telefonní číslo – Zde zadejte vaše celé telefonní číslo i s předvolbou +42123456789.
 • Aliasy telefonního čísla oddělené čárkami (pouze pro odchozí hovory) – Do tohoto políčka zadejte všechna ostatní čísla a klapky, která má SupportBox poslouchat, například +42123456789,300,400,500.
 • Předvolby pro filtrování oddělené čárkami (pouze pro odchozí hovory) – Zde si můžete jednoduše nastavit filtrování hovorů podle předvoleb (hodí se v situaci, kdy máte jednu klapku na dvě a více čísel). To znamená, že například u vašeho českého čísla sem bude potřeba zadat českou předvolbu +420 a u slovenského čísla slovenskou předvolbu +421. Díky tomu se vám budou hovory automaticky filtrovat na ta správná čísla.
 • Tenant – Sem vložte URL adresu (bez HTTPS) vašeho účtu v aplikaci Optimcall. URL máte k dispozici například na vaší přihlašovací stránce do Optimcall.
  Vkládejte ji v tomto formátu - supportdemo.optimcall.cz
 • API key – API klíč si zkopírujte z administrace aplikace OptimCall.
 • Příjemci e-mailového reportu (odděleni čárkou) – Vyplňte e-mailovou adresu vaši nebo kolegy, na kterou má chodit pravidelný report.
 • URL pro získání jména volajícího – Pro zobrazení jména volajícího můžete využít buď napojení na Shoptet, Raynet, nebo si jej můžete připravit sami.
 • Bezpečnostní token – Token si vygenerujete přímo ve vašem SupportBoxu kliknutím na tlačítko Vytvořit.

Vše uložte a máte hotovo – telefony máte nyní napojené.

Před tím, než se naplno pustíte do vyřizování telefonátů doporučujeme určitě vše otestovat, ať máte jistotu, že je vše nastaveno správně.

Pokud je vám cokoliv nejasného a potřebujete pomoci – jsme tu pro vás.